سرگذشت شهدا رو وقتی میبنی و میخونی واقعا با خودت میگی اوناهم رو همین زمین بودند اوناهم مثل ما آدم بودند میخوام یه نمونه از خصوصیاتی که اغلب شهدا داشتند رو بگم شاید شما هم تو فیلم های دفاع مقدس و یا کتابهایی که برای شهدا نوشتند دیده باشید خصوصیتی که ریشه در احادیث و روایات اهل بیت دارد و آن دعوا و سر شکستن برای فعالیت در خط مقدم جبهه در جایی که اهمیت کار دوچندانه در جایی که احتمال خطر بسیار فراوونه در جایی که زحمتش نسبت به جاهای دیگه بیشتره و سخت تره ، عجیبه برای بعضی از ماها باید تعجب انگیز باشه که چرا کارهای راحت رو انتخاب نمیکردن چرا برای کارهای بیخطر دعوا نمیکردن دیدی تو این اتوبوس های شرکت واحد تا که نگه میداره و ملت سوار میشن همه دنبال یه جایی برای نشستن میگردن که یک موقع صندلی پر نشه و مجبور باشن سر پا بایستند بیشتر شهدا برعکس بودند حاضر بودند سر پا بایستند تا دوستاشون بنشینند البته این کارها نیاز به روح بزرگی داره و هر کسی نمیتونه به همین راحتی از راحتیه خودش بگذره تا دیگران راحت باشند .

اما الان تو زمانه ما اکثرا دنبال راحتی خودشونن واژه ایثار انگار به تاریخ پیوسته دیگر کسی تمایل ندارد که در خط مقدم حضور داشته باشد البته مخفی نیست بر ما اگر در خط مقدم منفعتی باشد همه هستند اگه شهرتی باشد اگه مال و اموالی باشد همه سر میشکنند برای اون خط مقدم .

اما آه من از دست کسانی است که اصلا خط مقدم جبهه زمانشون رو نمیشناسند وو اگر هم بشناسند یک جوری توجیه میکنند که انگار خط مقدم نیست .

زمانه ما زمانه ای خطر ناک برای نوجوانان و جوانان ماست با حضور تکنولوژی این خطر دوچندان شده سن بلوغ بسیار کاهش پیدا کرده یک نوجوان ده دوازده ساله دیگر موبایل دارد آن هم موبایل پیشرفته و آن هم با اینترنت پر سرعت و خانواده ای که صبح تا به شام قوت غالبشان غفلت است حال وظیفه من و تو چیست وظیفه ما در قبال این تهاجم های فرهنگی چیست چکار باید کنیم دست رو دست بگذاریم و نابود شدن جامعه مان را به نظاره بنشینیم هان؟

روحیه ایثار کجاست چرا حرکتی نمیکنیم چرا تمام نیرو یمان را جایی هزینه میکنیم که فایده آن بسیار کم است

دوستان من، من نیاز به کمکتان دارم لطفا کمکم کنید

بسم الله اومدم با ایده جدید

خدا ، بریدم از انچه که همرنگ دنیاست

سن عشق دیروز و امروز

مقدم ,رو ,خط ,جایی ,تو ,شهدا ,خط مقدم ,در جایی ,جایی که ,در خط ,و آن

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هوشمند سازی کسب و کار Business Intelligence حفاظ ویلا همه چیز هست اطلاعات فنی خودرو گروه املاک صدف منطقه 22 وبلاگ شخصی احسان احسانی اطهر فن کویل - قیمت فن کویل سقفی زمینی و دیواری فوم میوه ، فوم بسته بندی میوه،فوم توری میوه،فوم توری بسته بندی ، فوم محافظ انار دانلود جزوه pdf ایشیک هایگلاس ترک - ( ورق پالت )