افطاری منزل داداش بودم این افطاری اولین افطاری بود که امسال دعوت شدیم (افطاری دادن هم توفیق میخواد) بعد افطار تجدید وضو کردمو حرکت کردم سر قرار شبونمون تو مسجد ارباب خدا توفیق داد نماز جماعت رو خوندیم و بعد از دعای سلامتی امام زمان بلند شدم و شروع کردم به صحبت کردن

لقمه خوندنی امشب موعظه ی رسول خدا ص بود به ابوذر غفاری 

ای اباذر! میخوای بهشت بری؟

اباذر عرضع داشت بله فدای شما بشم

حضرت فرمودن که. آرزوهاتو کوتاه کن اینجا من در مورد آرزو و امید شرح دادم که انسان وقتی بذری رو میکاره و بهش رسیدگی میکنه امید داره که جوانه بزنه این رو تو فارسی بهش میگن امید تو عربی بهش میگن رجا . اما اگر کسی بذری نکاشته و انتظار روییدن داره تو فارسی بهش میگن آرزو تو عربی بهش میگن أمل اینکه تو روایات ما خیلی تاکید شده که قصر الأمل آرزوهاتو کوتاه کن به خاطر اینه که کار بیهوده و عبثیه انتظار کشیدن چیزی که براش هیچ حرکتی انجام ندادی (فقصرالأمل فان العمر قصیر)

و بعد فرمودن که مرگ رو نصب العین خویش قرار بده ؛ اگه انسان هر لحظه منتظر مرگ باشه اهل غفلت نیست و اعمال و رفتارش رو مدیریت میکنه مثال زدم به اینکه اگه به شما بگن که یک هفته یا یک ماه دیگه بیشتر زنده نیستی رفتارت چطور میشه حرف زدنت چطور میشه حضرت هم میفرمایند که اگه میخواید بهشتی بشید مرگ رو جلوی چشم خودت ببین

و اینکه از خدا شرم کن یعنی قبر و قبرستان و پوسیدگی بدن رو فراموش نکن، شکم رو حفظ کن ، سر و اندیشه هایش رو حفظ کن

بعد حضرت در آخر میفرمایند: هر کس کرامت و بزرگواری آخرت را بخواد باس زینت های دنیوی رو رها کنه .

احکام

کسی که از قصد روزه برگرده روزش باطله ولی تا افطار نباید چیزی بخوره و بعد ماه رمضان قضای اون روز رو بگیره

بسم الله اومدم با ایده جدید

خدا ، بریدم از انچه که همرنگ دنیاست

سن عشق دیروز و امروز

رو ,تو ,کن ,بهش ,میگن ,افطاری ,بهش میگن ,و بعد ,لقمه خوندنی ,حفظ کن ,تو فارسی

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایت رسمی همکاری در فروش فایل PINFILES غوغای ستارگان دختر آسمان تجارت الکترونیک سردبیر آزاداندیش تحلیل روزانه بازار فارکس، بورس و ارز شعر وغزلهای من غذاهای ایرانی و خارجی Isfahan_Squash رمان کوتاه