لقمه خوندنی امشب رو با کمال ادب تعارف میکنم به شمایی که روزی شما شده این لقمه

شب پنجم این ماه مبارک که قرار زیارت عاشورای دوشنبه شبهای ماهم هست حدیثی از خامس آل عبا حضرت ماه یعنی امام حسین (ع) رو هدیه میکنم به شما

روایتیه از ابی عبدالله که از پیامبر نقل میکنن که هرکی سه تا خصوصیت تو وجودش باشه میشه بهش گفت مومن.

الذی اذا رضی لم یدخله رضاه فی اثم و لا باطل

اگه طوری هستی که وقتی حالت خوشه وقتی از همه چیز راضی هستی این راضی بودنت تورو به سمت گناه نمیبره تورو از مسیر خارج نمیکنه بدون که اولین خصلت رو داری البته بگما خیلی سخته ادم تو حالتی که خوشحاله و خرسنده از همه چیز ، بتونه اهل توجه باشه و غفلت نیاد سراغش این نیاز به تمرین و ممارست داره

و اذا غضب لم یخرجه الغضب من الحق

اگه طوری هستی که وقتی عصبانی شدی بتونی خودتو کنترل کنی بتونی خودتو مدیریت کنی دومین خصلت هم تو وجودت هست اما اگه تواناییشو نداشتی از مسیر  حق خارج میشی و خون جلوی چشماتو میگیره و دیگه کسی رو نمیشناسی و هر چی به دهانت میاد میگی و واویلا

میدونی راهکارش چیه شما وقتی میخوای به کتری آب که رو اجاقه از جوش بیفته باید از رو اجاق بردارید یا اگه ماشینتون جوش آورد باید از حرکت بایستید و بزنید کنار انسان هم همینطوره وقتی عصبانی میشه باید جاشو تغییر بده حالتش رو تغییر بده اگه ایستادست بشینه اگه نشستست بایسته یه لیوان آب بخوره تا که اروم بشه و غضبش کنترل بشه

واذا قدرلم یتعاط ما لیس له

و اگه طوری بودی که به قدرت رسیدی از قدرتت سوء استفاده نکردی سومین خصلت رو داری و میشه بهت گفت مومن اما اگه نه ، طوری بودی که تشنه قدرتی تا همه رو از بالا ببینی تا بتونی از مقام و جایگاه و قدرتت قانون رو دور بزنی و پاتو از گلیمت بیشتر دراز کنی باید به حالت گریست .

بسم الله اومدم با ایده جدید

خدا ، بریدم از انچه که همرنگ دنیاست

سن عشق دیروز و امروز

رو ,اگه ,طوری ,هستی ,میشه ,تو ,اگه طوری ,تغییر بده ,خصلت رو ,شب پنجم ,طوری هستی

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کومبا مراحل و روند طراحی معماری پایگاه مقاومت بسیج عشاق الحسین ( معبر حسین) موفقیت و قانون جذب کارت اعتباری phpkar گردشگری روانشناسی؛ تربیت کودک و نوجوان مدل های جدید درب بندر عسلویه