لقمه امشب یعنی شب هفتم ماه مبارک قسمت دوم وصیت پیامبر(ص) به آقا امیر المومنین (ع) رو در ظرف اخلاص تقدیم شما میکنم

یا علی سه عمل موجب کفاره گناهانه .

1- افشاء السلام  بلند سلام کردن گناهان رو میپوشانه البته ما ایرانیها تو این موضوع خیلی خوبیم سلام میدیم به هم، به هم دست میدیم موقع سلام کردن ،دست هم رو میفشاریم که اینها همه باعث دور شدن شیطان هم میشه اما نباید بزاریم این سنت زیبا و قشنگ بینمون و بین بچه هامون کمرنگ بشه یا تغییر کنه باید به این چیزها خیلی اهمیت بدیم اصلا نوع سلام کردن رو به بچه هامون به کوچیکترامون یاد بدیم و فایده هاشو براشون بیان کنیم

2- اطعام الطعام  سفره دار بودن و افطاری دادن و خرج دادن اینها هم کفاره گناهانه تو این موضوع نباید زیاد تشریفاتی عمل کرد یه افطاری ساده مثلا نون پنیر سبزی و خرما برای یه افطار زیاد هم هست این سنت حسنه رو ما خرابش کردیم با تشریفاتی کردن و تجملاتی کردن مثلا بر میداره برای افطار چلو مرغ میده خب این خطای محضه از نظر پزشکی هم ایراد داره و این سنت افطاری دادن رو هم کمرنگ میکنه و بقیه شاید نتونن این کار رو کنن اصلا دلیل کم شدن صله رحم چیه ؟ همیناس دیگه ما تو فامیلمون آغاز کننده سنت های خوب باشیم

3-و التهجد باللیل و الناس نیام  شب زنده داری و عبادت تو دل شب  در حالی که مردم خوابیدن در مورد این موضوع حرف زیاده اما من به یک مثال اکتفا میکنم اگه یه بذر بخواد سبز بشه باید تو دل خاک و تو اون تاریکی زیر خاک تنها باشه تا سبز کنه اگه تو انبار باشه یا تو دل خاک نباشه سبز نمیشه انسان اگه بخواد سبز بشه بخواد رشد کنه باید تو دل شب تو تاریکی شب تو خلوت باشه این شبهای ماه رمضان که فرصت آمادست و اکثرا شبها بیدارن بهترین زمانه برای این خلوت وای به حال من بیچاره که برای سحری خوردن از خواب پاشیم اما برای غذای روحم اصلا حرکتی ندارم .

به امید ببخشش همه گناهاممون یا علی

بسم الله اومدم با ایده جدید

خدا ، بریدم از انچه که همرنگ دنیاست

سن عشق دیروز و امروز

تو ,هم ,رو ,شب ,دل ,سنت ,تو دل ,سلام کردن ,این موضوع ,این سنت ,کفاره گناهانه

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

یادداشت‌های چندوقت یکبار در مورد موضوعات سیاسی و‌احتماعی دانلود نرم افزار اندروید املاک ارم ماسال اجنبی حاشیه سرخ welcome ARMY سیستم پیام رضوان دستگاه حکاکی انجمن تاریخ شهرستانهای تهران